اسکن سه‌بعدی
توضیحات

اسکن سه‌بعدی اسمارت

اسکن سه‌بعدی دنیایی از امکانات را باز می‌کند. تصور کنید که می‌توانید هر چیزی در دنیای فیزیکی را به تصویر بکشید و در عرض چند دقیقه یک مدل دیجیتالی از آن را داشته باشید. بدین ترتیب، مجبور نیستید به صورت ذهنی تصور کنید. امروزه اسکنرهای سه‌بعدی جایگاه ویژه‌ای در کاربردهای متفاوتی یافته‌اند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است.

ویژگی‌های محصول

مهندسی معکوس

اسکنرهای سه‌بعدی ابزاری قدرتمند در استخراج مدل سه‌بعدی بوده و روند مهندسی معکوس را به صورتی دقیق سرعت می‌بخشند. از جمله کاربردهای این ابزار می‌توان به بازیابی طرح‌های ازدست‌رفته، ترمیم قطعات شکسته و معیوب، به‌روزرسانی محصولات موجود و ساخت محصولات جدید اشاره کرد.

سلامت و درمان

اسکن سه‌بعدی اندام مختلف به پزشک این فرصت را می‌دهد تا نوع بیماری را به صورتی علمی و دقیق تشخیص دهد. با اسکن سه‌بعدی اندام هر بیمار، پزشک می‌تواند به یک طرح درمان مناسب برای بیمار به دور از سعی و خطای بالینی برسد و در صورت نیاز به طراحی پروتزی اختصاصی یا ساخت یک وسیله‌ی کمک‌درمانی برای بیمار اقدام کند.

تولید و کنترل کیفی

با استفاده از اسکنرهای سه‌بعدی، در هر یک از مراحل تولید می‌توان کنترل ابعادی و هندسی محصول را انجام داد. بدین ترتیب می‌توان با مقایسه‌ی مدل اسکن‌شده از قطعات تولیدی با مدل طراحی که محصول از روی آن ساخته شده است از دقت محصول مطمئن شد و نسبت به رفع عیوب احتمالی اقدام نمود.

آموزش و پرورش

اسکنرهای سه‌بعدی می‌توانند ابزاری قدرتمند در دست دانشجویان و پژوهش‌گران برای مطالعه و پژوهش باشند. این فناوری می‌تواند یک وسیله جهت انتقال ساده‌تر و موثرتر محتوای آموزشی برای گستره‌ی وسیعی از علوم از ریاضیات و علوم تجربی گرفته تا هنر باشد. با گسترش آموزش مجازی، اسکنرهای سه‌بعدی جزئی جدایی‌ناپذیر از ابزار آموزشی در راستای یادگیری عمیق خواهند بود. پژوهش‌گران می‌توانند با استفاده از اسکنرهای سه‌بعدی به مقایسه‌ی دقیق و سریع شکل و اندازه‌ی قطعات و سازه‌های مختلف بپردازند.

هنر و معماری

با استفاده از اسکنرهای سه‌بعدی می‌توان آثار هنری و معماری را به صورت سه‌بعدی اسکن نمود و ضمن کمک به حفظ و ماندگاری آن‌ها، نسبت به مطالعه‌ی دقیق آن‌ها اقدام کرد. اسکنرهای سه‌بعدی را می‌توان برای تهیه فایل‌های لازم برای ساخت سه‌بعدی انواع تندیس و سردیس استفاده کرد. اسکنرهای سه‌بعدی این امکان را برای یک هنرمند فراهم می‌کنند تا با کنارگذاشتن محدودیت‌های فیزیکی ناشی از کارهای دستی، قوه‌ی تخیل و ذوق هنری خود را توسعه داده و تکامل بخشد. ثبت سه‌بعدی آثار و ابنیه‌ی تاریخی می‌تواند کمک شایانی به تعمیر و مرمت آن‌ها نماید.

نظر مشتریان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
Hilary Leigh
Developer
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
Hilary Leigh
Developer